Billionaire Investor Novogratz mówi, że Bitcoin trafi 14.000$ do października i zamknie rok na 20.000$.

Mike Novogratz uważa, że Bitcoin będzie wart więcej niż 20 tys. dolarów do 2021 r.

Ogólne spojrzenie na wyniki Bitcoin System od graczy branżowych mówi o jednym punkcie: ceny będą rosły stąd. Podczas gdy wśród niektórych Bitcoinerów, którzy są sceptyczni co do trwałości biegu byków, wciąż istnieje strach, analitycy i inwestorzy przewidują, że crossover powyżej $10,000 spowoduje, że Bitcoin wyniesie aż $20,000.

Ostatnie prognozy cen byków zostały dokonane przez byłego miliardera funduszy hedgingowych Michaela Novogratza, założyciela, CEO i prezesa Galaxy Digital. Dyrektor generalny przewiduje, że Bitcoin może osiągnąć w tym roku 14.000 dolarów. Jest to jednak mniej techniczna prognoza, a bardziej fundamentalna prognoza. Ponieważ tradycyjny system finansowy nadal walczy z inflacją, Novogratz twierdzi, że wynik ten doprowadzi Bitcoina do nowych rekordów. Dokładnie 14.000 dolarów w ciągu najbliższych trzech miesięcy, a do końca roku wzrosną do 20.000 dolarów. Jeśli Bitcoin przejdzie przez to, ceny mogą wzrosnąć o prawie 27%.

Zainteresowanie detalistów, według prezesa, przeniosło się z giełdy na Bitcoin, stąd obecny bieg byka.

Można go cytować, mówiąc :

“Bitcoin wciąż ma duże zainteresowanie detaliczne”. Duża część tego zainteresowania przeniosła się na akcje fabularne, na akcje techniczne, ponieważ były one po prostu bardziej zabawne, wczoraj widzieliście dużo pieniędzy przeniesionych z powrotem na złoto i Bitcoin”.

Podczas gdy większość prognoz Bitcoinów ma tendencję do zilustrowania rozbieżności między dużym bykiem a innymi aktywami, zwłaszcza złotem, Novogratz mówi, że złoto będzie miało tendencję wzrostową w taki sam sposób, jak Bitcoin. Novogratz wyjaśnia, że dzięki długotrwałemu panowaniu złota na rynku, dostęp do aktywów jest łatwiejszy.

Zauważa on ponadto, że wskaźnik przyjęcia Bitcoinu wydaje się być wyższy i odmienny, różniący się tym, że inwestorzy mogą starać się umieścić pieniądze w obu aktywach z różnych powodów. Jak większość analityków wcześniej powiedział, przyjęcie dla złota rodzi się z potrzeby utrzymania stabilności, podczas gdy inwestorzy Bitcoin są bardziej zainteresowani cechami charakterystycznymi dla tej waluty.

Jego zdaniem :

“Złoto istnieje od 3.000 lat. Jest dość łatwe do kupienia. Istnieje gra adopcyjna w Bitcoin, której nie ma w złocie. Ale lubię je obie.”

Drugi czek stymulacyjny na 1200 dolarów wkrótce wejdzie do obiegu. Pakiet wielomiliardowy przyczyni się do zwiększenia płynności i sprawi, że inwestorzy zwrócą się do Bitcoin’a dla bezpieczeństwa.

Dyrektor generalny, jak wielu innych Bitcoinerów, włożył znaczną ilość pieniędzy w Bitcoin. Powiedział, że 20% jego wartości netto poszedł do Bitcoin, ale ze złotem, on wydaje się mniej byczy, mówiąc, że posiada 5% pozycji.